582 332 691

Wustenrot pojišťovna

Logo - Wüstenrot pojišťovna

 

WÜSTENROT POJIŠŤOVNA, a.s.

 

Společnost  Wüstenrot vstoupila na  český trh  v roce 1993. Od roku 2006 se nabídka společnosti rozšířila o poskytování pojištění motorových vozidel.

Wüstenrot pojišťovna a.s.

Historie společnosti Wüstenrot začíná v roce 1921 v Německém městečku Wüstenrot. Primárně se tehdy pojišťovna specializovala na poskytování stavebního spoření. Později ovšem expandovala a jak postupně rozšiřovala nabídku služeb, rostl její tržní podíl na domácím trhu i počet poboček v zahraničí. V současnosti je skupina Wüstenrot jedna z nejsilnějších pojišťovacích společností v Evropě.

 

 

 

Základní údaje

Obchodní firma:   Wüstenrot pojišťovna a.s. 
Sídlo:   Na Hřebenech II 1718/8, 140 23 Praha 4 
Akcionář:   Wüstenrot & Württembergische AG, Gutenbergstraße 30, Stuttgart, Spolková republika Německo

Wüstenrot pojišťovna v České republice

V současnosti tvoří českou skupinu Wüstenrot celkem čtyři společnosti. Jako první se na českém trhu objevuje v roce 1993 Wüstenrot – stavební spořitelna. Stejně jako ve světě, tedy i u nás začíná skupina Wüstenrot jako specialista na poskytování spoření na bydlení. Postupem času spořitelna rozšiřuje svou nabídku a v roce 1999 začíná nabízet také životní pojištění. O pár let později se Wüstenrot začíná stále více zaměřovat na další pojistné produkty. V roce 2006 začíná kromě životního pojištění nabízet klientům také pojištění neživotní, konkrétně pojištění vozidel a pojištění domácnosti.

SÍDLO SPOLEČNOSTI:

Praha 
Na Hřebenech II 1718/ 8 
140 23 Praha 4 
tel.: +420 800 225 555

Produkty a služby:

 

 

 

POJIŠTĚNÍ VOZIDEL

● Povinné ručení 
● Havarijní pojištění

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Krátkodobé cestovní pojištění 
● Celoroční cestovní pojištění

POJIŠTĚNÍ MAJETKU

Pojištění domácnosti 
● Pojištění nemovitosti

Povinné ručení - ProAuto

Motoristům nabízí Wüstenrot 2 varianty povinného ručení s limity plnění ve výši 35 milionů Kč a 70 milionů Kč. Výše pojistného klesá s výkonem motoru. Součástí pojištění jsou bezplatné asistenční služby.

Od září 2012 přišla pojišťovna Wüstenrot s několika inovacemi a vylepšeními svého povinného ručení. Asi tou nejzásadnější je, že smlouvu o povinném ručení je možné ukončit kdykoliv. Všichni motoristé, kteří si smlouvu sjednají do konce roku, budou mít možnost využít této výhody, kterou v ČR zatím žádná jiná pojišťovna nenabízí!

Další výraznou novinkou, která je opět na našem trhu přelomovou, je nastavení výše a rychlosti, se kterou rostou klientovy bonusy. Již po dvou letech bez zaviněné nehody mohou klienti Wüstenrot pojišťovny počítat s bonusem 30 %. Maximální bonus 60 % je pak připsaný po 10 letech bez zaviněné nehody

Pro partnery

Spolupráce