582 332 691

Často kladené otázky

Nejčastější dotazy

V této sekci si můžete přečíst otázky a odpovědi, které nám kladete. Pokud pro Vás bude naše vysvětlení nedostatečné, neváhejte nás kontaktovat.

 Co je cpa-pojisteni.cz

cpa-pojisteni.cz je internetový portál provozovaný společností ČPA makléři s.r.o. která  byla založena v roce 2000. Po 15ti letech chceme využít naše zkušenosti v online pojištění na internetovém portálu cpa-pojisteni.cz. Hlavním a startovacím produktem je povinné ručení a havarijní pojištění, další produkty které si budete prostřednictvím našeho portálu sjednat jsou cestovní pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění domácnosti, nemovitosti a dalších. Pro rok 2015 připravujeme další finanční produkty jako např. půjčky , hypotéky, kreditní karty apod.

Jakou výhodu přináší cpa-pojisteni.cz?

Každý, kdo si potřebuje sjednat pojištění, např. povinné ručení nebo havarijní pojištění, si může na webu www.cpa-pojisteni.cz vybrat z mnoha variant pojištění. Z domova nebo kanceláře si můžete porovnat všechny nabídky pojištění na trhu a následně také naším prostřednictvím vybrané pojištění u vybrané pojišťovny během několika minut sjednat. Jelikož spolupracujeme se všemi důležitými pojišťovnami a za 15 let jsme získali důležité postavení na pojistném trhu , můžeme vám nabídnout tu nejvýhodnější cenu.

Naším cílem je nabízet Vám vždy nejvýhodnější nabídky a služby. Poradíme Vám se změnou pojišťovny a uzavřením pojištění online z pohodlí Vašeho domova. Na jakýkoli dotaz Vám rádi odpoví naši pojišťovací specialisté na telefonu. Napište nám Váš telefon nebo e-mail , zavoláme Vám , nebo napíšeme.

U koho budu pojištěný?

Pojištěni budete samozřejmě u pojišťovny, kterou si na našem portálu vyberete . My Vám zařídíme všechno potřebné pro uzavření pojištění. Například v případě povinného ručení Vám zařídíme vyplnění a zaslání smlouvy i zelené karty, poradíme s jakýmkoli dotazem, pomůžeme s jakýmikoli komplikacemi.

Jak si sjednat pojištění online?

Celý proces online pojištění je velmi jednoduchý, pohodlný a rychlý. Je nastaven tak, aby vás naváděl, co máte v aktuálním okamžiku dělat. Nejprve ve formuláři naší online kalkulačky vyplníte všechny potřebné informace o vozidle , které chcete nechat pojistit. Stejně tak je nutné vyplnit informace o řidiči vozu, kvůli doložení bonusů a jiným parametrům, které pojišťovny ve svých kalkulacích zohledňují. Nakonec je třeba zadat některé své osobní údaje, abychom Vás v případě Vašeho zájmu mohli kontaktovat. Jakmile takto vyplníte formulář, získáte během několika vteřin přehled všech nabídek pojišťoven, které odpovídají Vaší poptávce. Pak si jen stačí vybrat nabídku, která Vám vyhovuje. Následně buď můžete dokončit pojištění sami  online, nebo po telefonu s pomocí našeho pojišťovacího specialisty, který se Vám ozve, a pomůže  Vám pojištění dokončit.

V dalším kroku Vám poštou zašleme Vaši pojistnou smlouvu a  zelenou kartu. Podpisem pojistné smlouvy a následným dodáním dvou vyhotovení je pojistka uzavřena. Jedno vyhotovení pojistné smlouvy je třeba si ponechat a pečlivě uschovat.

Podmínku k tomu, aby vznikl klientovi nárok na pojistnou ochranu k datu uvedenému na smlouvě, musí v řádném termínu zaslat podepsané vyhotovení smlouvy zpět na adresu společnosti a uhradit cenu pojištění.

Co potřebuji k uzavření smlouvy?

K uzavření pojištění online Vám postačí pouze velký technický průkaz vozidla, kde naleznete veškeré informace, které po vás bude formulář požadovat, a občanský průkaz pro doplnění informací o řidiči vozidla. Kdybyste si s čímkoli nevěděli rady, neváhejte nás kontaktovat mailem info@cpa-pojisteni.cz  nebo na telefonu 582 332 691 a my Vám se vším poradíme.

Platba pojistného

Každou pojistnou smlouvu je nutno vždy řádně a včas zaplatit. Většina pojišťoven má jako podmínku pojištění online okamžité zaplacení, (smlouva nabývá platnosti zaplacením)

Od kdy bude vozidlo pojištěno?

Je třeba si uvědomit, že podpis pojistné smlouvy a začátek pojištění jsou dvě rozdílné věci. V žádném případě tak nemusí znamenat datum podpisu pojištění současně začátek doby, po kterou trvá pojištění. Počátek i konec pojištění je vždy uveden v konkrétní pojistné smlouvě, toto je třeba mít vždy na paměti. Znamená to tedy, že počátek pojištění vozidla je datum, které je uvedeno v pojistné smlouvě a je předem sjednáno mezi majitelem pojištěného vozidla a pojišťovnou. Naleznete ho také na Zelené kartě. Podmínkou platnosti smlouvy je zaslání podepsané a zaplacené smlouvy zpět na adresu společnosti. ČPA makléři s.r.o.,Újezd 4012/10, 79601 Prostějov.(smlouva nabývá platnosti zaplacením)

Jakou pojišťovnu vybrat?

Dle mého názoru , to nejlevnější není vždy to nejlepší. Velký důraz bych kladl na asistenční služby, které vám v rámci pojištění opraví Vaše vozidlo na místě nebo odtáhnou do servisu. To Vám může ušetřit ne malé finanční prostředky. Výše a limit připojištění skel apod….
Pokud se rozhodujete uzavřít novou pojistnou smlouvu a nejste si ještě jisti konkrétní pojišťovnou, je vhodné si nabídky jednotlivých pojišťoven detailně prozkoumat a snažit se objektivně zvážit veškeré jejich pro a proti.V první řadě byste měli přihlížet k tomu, co všechno je prostřednictvím pojistky pojištěno. Cena by měla odpovídat rozsahu pojištění. Požadujete-li vyšší rozsah doplňkových připojištění, měli byste být při výběru  pečliví. Mnoho pojišťoven se snaží svým stávajícím i novým klientům poskytnout celou řadu slev, výhod a bonusů. Doporučujeme ani tento detail nepřehlížet, nabídku řádně  prozkoumat a vybrat si takovou pojišťovnu, která vám poskytne nejlepší  výhody.

Jak změnit pojišťovnu

Změna pojišťovny se musí vždy řešit písemnou výpovědí!

Dohodou, vždy písemně

6 týdnů před výročím, to je datum uzavření pojistné smlouvy

Do dvou měsíců po uzavření nové pojistné smlouvy

Uložením SPZ do depozitu a následným uvedením do provozu

Rovněž lze  výpověď docílit neplacením pojistného, to ale může trvat až 6 měsíců a pojistné za uplynulé období musíte zaplatit. Tuto variantu NEDOPORUČUJI!

3 měsíce od vzniku pojistné události

 Zákon o pojistné smlouvě 37/2004 Sb. § 22 odst.3 
„Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 3 měsíců ode dne doručení oznámení vzniku pojistné události. Dnem doručení výpovědi počíná běžet výpovědní lhůta 1 měsíce, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.“

Změnou vlastníka

Likvidací

Oznámení nové ceny pojistného – pokud Vám pojišťovna upraví výši pojistného, můžete podle §13, odst.4, zákona č.37/2004 Sb. vypovědět smlouvu písemně do jednoho měsíce od oznámení nové ceny pojištění.

Změna pojišťovny se mnohdy opravdu vyplatí, můžete tak ušetřit nemalé finanční prostředky. Celý postup je velmi jednoduchý . Nejprve je třeba vypovědět stávající pojistnou smlouvu. To můžete udělat prostřednictvím buď písemné dohody o výpovědi, kterou odešlete na sídlo vaší současné pojišťovny, nebo osobně předáte na pobočce. Vždy si nechejte výpověď potvrdit!

 Vzor formuláře je možno stáhnout i na webových stránkách. Stačí samozřejmě písemná výpověď ale určitě doporučeně!!!

Máte-li minulou smlouvu vypovězenou, potom vám již nic nebrání k tomu, abyste uzavřeli novou pojistnou smlouvu u jiné pojišťovny a to prostřednictvím standardních postupů k uzavření smluv.

Máte-li zájem, jsme vám plně k dispozici na info@cpa-pojisteni.cz  nebo tel 582332691.

Otázky

Otázka: Přijdu  změnou pojišťovny o bonus?
Odpověď: Ne! Váš bonus Vám zůstává přejdete li k jakékoli pojišťovně.

Otázka: Jak je to s povinným ručením při koupi auta? V případě, že jedu přes půl republiky koupit vůz od fyzické osoby, musím s ním nějak dojet domů. Jak postupovat v tomhle případě?
Odpověď: Vlastnictví vozidla se změní na základě kupní smlouvy. Vozidlo by měl mít již pojištěno na převoz domů nový vlastník. I při přihlášení na svém dopravním inspektorátu musíte prokázat, že povinné ručení máte sjednáno. Pokud má být vozidlo provozováno, musí mít sjednáno povinné ručení vždy! Ve Vašem případě je nutné si zjistit data o vozidle dopředu a sjednat si povinné ručení před nákupem vozidla. V tomto případě Vám na Vaši žádost zpracujeme smlouvu téměř na počkání a zašleme Zelenou kartu emailem. Tu pak stačí již jen vytisknout.

Otázka: Pokud si koupím druhé auto, budu moct uplatnit svůj bonus pro obě auta, třeba i u různých pojišťoven?
Odpověď: Ano bonus je platí i pro Vaše další vozidla.

Dají se převést bonusy?

Ano bonusy se převádějí do jakékoli pojišťovny. Bonusy Vám na požádání ověříme. Kontaktujte nás. info@cpa-pojisteni.cz

Co je  Bonus?

Bonus je  bezeškodní průběh za uplynulé období. Znamená to jízdu bez dopravních nehod.
Co je Malus?

Malus je odpočet bonusů za dopravní nehodu

Co jsou asistenční služby

Asistenční služby jsou služby které poskytuje pojišťovna k pojištění vozidla, v tomto případě k povinnému ručení.
 Toto připojištění představuje balíček právní, technické nebo administrativně právní pomoci při pojistné události ,nehodě či poruše. Jejich rozsah závisí na pojistných podmínkách konkrétní pojišťovny. Telefonní číslo na asistenční službu je uvedeno obvykle na zelené kartě nebo kartičce asistenčních služeb. V případě, že klient asistenční služby využije a nemá je připlaceny, hradí plně veškeré náklady. 

Dokumenty

Spolupráce

Povinné dokumenty

Etický kodex